אילו נתונים הם החשובים ביותר בסקר שכר הייטק?סקר שכר הייטק הינו סקר אשר מאפשר לעוסקים בתחום ההייטק להעריך את השכר

הנכון עבורם ומסייע למעסיקים לדעת מהו השכר ההולם עבור כל עובד על פי הכישורים שלו, שנות הניסיון שלו ונתונים נוספים. אם אתם קוראים סקר כזה, ורוצים לדעת מהם הנתונים החשובים ביותר עליהם יש להתבסס, הגעתם אל המקום הנכון.

היום ישנן חברות רבות אשר עוסקות מידי שנה באיסוף נתונים והכנה של סקר שכר הייטק, מדובר בעבודת תחקיר לא פשוטה הכוללת תשאול של עובדי הייטק רבים, התבססות על נתוני שכר שהוצעו לעובדי הייטק שהושמו דרך חברות השמה שונות ועוד מקורות מידע אמינים ומדוייקים אשר על הבסיס שלהם ניתן לבנות את הסקר.

איסוף נתונים מכמה שיותר עובדי הייטק

בכדי ליצור סקר שכר הייטק שבאמת משקף את המצב בשוק ואת השכר הממוצע הנכון בתחום יש לבצע אסוף נתונים מכמה שיותר עובדים בתחום ההייטק. באיסוף הנתונים מתייחסים בדרך כלל לפרמטרים הבאים:
  • איסוף מכמה שיותר עובדים בכל תחום (פיתוח, על השפות השונות, בדיקות ועוד), בכדי לגבש ממוצע מייצג אמיתי של אותו תחום.
  • חלוקה על פי שנות הניסיון של העובדים, תוך איתור של כמה שיותר קבוצות עובדים בעלי שנות ניסיון זהות בכדי לגבש ממוצע נכון בהתאם לניסיון של העובדים אשר מעלה את השכר באופן משמעותי בתחום ההייטק.
  • איסוף נתונים מעובדים בכל רחבי הארץ. באזור המרכז ניתן לראות פערי שכר משמעותיים לעומת אזור הצפון או הדרום, כאשר ככל שמתקרבים אל מרכז הארץ השכר עולה, ולכן לוקחים זאת בחשבון בכדי לחשב ממוצע מייצג.
  • משרות ניהוליות מחושבות בהתאם לתפקיד הניהולי בלבד, ללא קשר לשנות הניסיון.

שימו לב כי כל הנתונים שאתם מקבלים בסקר הם נתונים אמיתיים, והחברה אשר מפרסמת אותו מתחייבת כי מדובר בנתונים מדוייקים התואמים את המצב בשוק ועליהם אתם יכולים לסמוך בבקשות העלאות שכר, ציפיות שכר לעבודה חדשה או הצעת שכר לעובדים חדשים בחברה ללא כל בעיה.