5 טעויות שאסור לכם לעשות בראיון עבודה!עומדים לפני ראיון עבודה?

אם כן, המאמר הזה נכתב במיוחד עבורכם. במאמר זה תמצאו 5 טעויות נפוצות שרבים עושים, ומכשילים כך את ראיון העבודה ואת הסיכוי שלהם להתקבל לאותה משרה. רוצים לעבור את הריאיון בהצלחה ולהתקבל למשרה עליה אתם חולמים? אלו הטעויות שאסור לכם לעשות:

1. לדבר בגנות מקום העבודה הקודם שלכם

גם אם את מקום העבודה הקודם עזבתם בטון צורם, לעולם אל תדברו סרה בגנות מקום העבודה הקודם או בגנות המנהל במקום הזה. גם אם אתם צריכים לחשוב מראש על כמה דברים חיוביים במקום הקודם, וגם אם יהיה לכם קשה למצוא את הדברים הללו, זכרו לציין אותם ולא לגרום למראיין לחשוב איך תדברו עליו או על החברה במידה ותפסיקו לעבוד גם בה בעתיד.

2. לא לשמור על כללי הנימוס

לפני שאתם מגיעים לראיון עבודה שננו לעצמכם את כללי הנימוס הבסיסיים והקפידו לנהוג בהם – אל תאחרו, שמרו על שפה נקיה ומכובדת, אל תתנשאו על המראיין, אל תתנהגו בגסות או בהתנשאות, שמרו על לבוש מכובד, אל תתעסקו בטלפון בזמן הריאיון והתנהגו בנימוס מוחלט המכבד את האדם המראיין אתכם.

3. לא להגיע מוכנים לראיון

לפני שאתם מגיעים אל ראיון עבודה עליכם להיות מוכנים אליו – להכיר את החברה, את הפעילות שלה, את המשרה המוצעת לכם ועוד. מבלי לבצע את ההכנה הזו תראו לא רציניים מספיק ולא תצלחו את הריאיון בצורה טובה כלל.

4. לא לשאול שאלות

האמינו או לא, אבל חשוב מאוד לשאול שאלות במהלך ראיון העבודה. השאלות שתשאלו יראו למראיין כי אתם רציניים, מגדילים ראש ומלאי מוטיבציה לעבודה בחברה ובמשרה המוצעת.

5. לעולם אל תשקרו!

גם אם נראה לכם כי אין שום סיכוי בעולם כי המראיין יגלה את האמת, אל תיקחו את הסיכון הזה. מראיינים מקצועיים הינם בעלי ניסיון רב ויכולים בקלות לזהות את שפת הגוף שלכם או לזהות את השקר, מה שיהפוך אתם ללא אמינים ויפסול כל סיכוי שלכם להתקבל לעבודה.