איך מבוצע הליך גיוס להייטק?הליך גיוס להייטק הוא הליך אשר מורכב מכמה שלבים

. אם אתם רוצים להכיר טוב יותר את התהליך ולדעת מול מה תעמדו כאשר תתחילו בחיפוש אחר עבודה בהייטק, קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שיעזור לכם מאוד.

פרסום המשרה

השלב הראשון בהליך גיוס להייטק הוא כמובן הפרסום של המשרה. היום חברות הייטק רבות מעדיפות לפנות אל חברות השמה אשר יבצעו את הפרסום של המשרה בפלטפורמות השונות ויסייעו להן לזרז את השלבים עד לראיונות העבודה עצמם. לכן אם אתם רוצים למצוא משרות טובות כדאי לעבוד עם חברת השמה שתוכל ליידע אתכם באופן מיידי על המשרות המתאימות לדרישות שלכם, והמשרות שאתם עונים על הדרישות שלהן.

סינון קורות החיים

השלב השני הוא סינון קורות החיים שמגיעים אל החברה בעקבות פרסום המשרה. בשלב הזה המגייסים לא מקדישים יותר מכמה שניות ספורות לכל מסמך קורות חיים, אלא אם כן הוא מעניין אותם וגורם להם לחשוב שאולי הוא שייך למועמד המתאים לחברה. לכן חשוב מאוד להקפיד על כתיבת קורות חיים בצורה מסודרת, בכתב דפוס ברור, להדגיש את הנתונים החשובים ובעיקר להדגיש את הנתונים האישיים שלכם שעונים על הדרישות של המשרה.

ראיונות טלפוניים

לאחר סינון כל קורות החיים מתחיל שלב הראיונות הטלפוניים. המטרה של הראיונות הטלפוניים היא לסנן מועמדים כבר בשיחת הטלפון וכך לחסוך זמן של ראיונות עבודה למועמדים שאינם מתאימים לחברה. כמובן, הראיונות הטלפוניים מבוצעים על ידי מראיינים מקצועיים שיכולים לזהות חוסר התאמה גם לא פנים מול פנים.
ראיונות בחברה
לאחר הראיונות הטלפוניים נשאר מספר מצומצם יחסית של מועמדים אותם מזמינים בכדי לבצע ראיונות במשרדי החברה. חלק מחברות ההייטק מבצעות כמה ראיונות, כאשר כל אחד מהם מבוצע על ידי איש מקצוע אחר במטרה למצוא את המועמד הטוב ביותר למשרה. בנוסף, ישנן חברות אשר מבצעות התאמה על ידי חברה חיצונית שבודקת את המועמד מבחינת אמינות, מבחנים פסיכוטכניים שונים ועוד. הכל תלוי בסוג המשרה אליה נבחנים ובסוג החברה המדוברת.