סקרי שכר של חברת השמה להייטק - האם אפשר לסמוך עליהם?


לאחרונה ניתן לראות יותר ויותר

חברות השמה הייטק אשר בוחרות לפרסם מידי שנה סקרי שכר

שונים. סקרי השכר הללו, במידה והנתונים בהם אכן בדוקים ואמתיים, יכולים לסייע לרבים, כמו לאנשים אשר זה עתה מחפשים עבודה בהייטק ורוצים לדעת מהו טווח השכר המתאים עבורם, עבור עובדים אשר רוצים להיכנס לשיחה עם הבוס על העלאת שכר ואפילו לאנשים אשר מתכננים ללמוד בקרוב ורוצים להיעזר בסקרים הללו בכדי לבחור בצורה נכונה יותר את תחום הלימודים אליו הם פונים.
כמובן, כל זה בתנאי שהנתונים נכונים, בדוקים ומדויקים. לכן, לפני שאתם מתרשמים מסקרי שכר של חברות שונות, בדקו איזו חברה מפרסמת את הסקר, ואת המסקנות שלכם קחו רק מסקרי שכר של חברות מקצועיות ובעלות ניסיון, כמו חברת השמה להייטק TechJob.


אל תסתכלו רק על הנתונים הסופיים

לרבים יש נטייה להיכנס לאתר של חברת השמה להייטק, להיכנס אל סקר השכר האחרון ולבדוק רק את הנתונים המספריים הסופים - טווח השכר עבור התפקיד המתאים להם, ועל פי הניסיון שלהם בתחום, אך חשוב להבין שלא רק הנתונים המספריים הם אלו הקובעים. לצד נתונים מספריים יבשים חשוב לקחת בחשבון את האזור בו אתם נמצאים (באזורים בהם הביקוש נמוך יחסית הצעות השכר יהיו נמוכות יותר, ולכן לרוב באזור מרכז הארץ ניתן לראות נתוני שכר גבוהים יותר לעומת אזור הצפון והפריפריה, אפילו אם מדובר בדיוק באותה משרה, ובאותם נתוני עובד).
לכן קודם כל קראו את סקר השכר היטב, כולל ההקדמה והמידע החשוב אותו מציעה לכם החברה. בנוסף, לפני שאתם עושים צעדים שונים בהסתמך על סקר השכר הזה, כמו קובעים כי זהו השכר המבוקש אותו תציגו בראיונות עבודה, התייעצו עם יועץ מומחה מטעם חברת השמה להייטק אשר יעניק לכם נתונים מדויקים יותר בהתאם לנתונים האישיים שלכם, וכך יאפשר לכם להגיע למסקנות חכמות יותר.


כמה זמן ייקח לכם למצוא עבודה בשכר המוצג?

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון כאשר מתרשמים מסקר שכר של חברת השמה להייטק הנו נתון המציג כמה זמן ייקח לכם למצוא עבודה בשכר הנתון בסקר. לעתים אתם יכולים לראות בסקר משכורת גבוהה יחסית, אך ייקח לכם חודשים רבים למצוא עבודה במשכורת כזו, ולעומת זאת, אם תתפשרו על שכר נמוך יותר משך הזמן בו תתרוצצו בחיפוש אחר עבודה יהיה קצר יותר.