טיפים לכתיבת קורות חייםמחפשים עבודה בהייטק? קבלו מאיתנו כמה טיפים לכתיבת קורות חיים.

אם אתם מחפשים עבודה בהייטק, הדרך שלכם מתחילה כמובן במסמך קורות החיים. עריכה של קורות החיים שלכם בצורה טובה תאפשר לכם לסלול את הדרך אל המשרות בהן אתם חושקים ולקבל הצעות לראיונות עבודה במהירות רבה. איך תעשו זאת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

התאימו את קורות החיים שלכם למשרה

לפני שאתם שולחים קורות חיים למשרה מסויימת, התאימו אותם לאותה משרה. לדוגמא, אם אתם מחפשים עבודה בהייטק בתור מנהלי פרוייקטים, חשוב שתדגישו ניסיון עבר בתחום או תכונות ששימשו אתכם בתפקידים קודמים ויכולים להשפיע על התפקוד שלכם גם במשרה שכזו כמו למשל תפקידים הדורשים יצירתיות, התמודדות עם לחצים, האצלת סמכויות, ניהול עובדים וכדומה. כך תראו למעסיק כי אתם מתאימים למשרה לה אתם מגישים את קורות החיים, והסיכוי שלכם לקבל הזמנה לראיון עבור המשרה הזו יהיה גדול יותר.

המראה והסדר במסמך

זכרו כי כל מעסיק עובר על עשרות קורות חיים, לכן אם אתם רוצים שקורות החיים שלכם יתפסו לו את העין וימשכו אותו אליכם, הקפידו לבנות את מסמך קורות החיים בצורה מסודרת ובמראה מקצועי. חשוב להדגיש בקורות החיים את הנקודות החשובות ביותר למעסיק כמו ניסיון תעסוקתי, שמות של מקומות עבודה קודמים (במיוחד אם מדובר בארגונים שהניסיון בעבודה בהם ישפיע מאוד על התפקיד הנוכחי), משך זמן העבודה בכל תפקיד או חברה, ידע בתוכנות מחשב ושפות שונות ושירות צבאי רלוונטי. אל תנסו לעצב את קורות החיים בעיצוב צעקני או "שובר מוסכמות". אמנם יש מעסיקים שימשכו אחר המראה השונה אך ישנם רבים שלא ידעו היכן למצוא את המידע החשוב להם בתוך כמה שניות ויעזבו את המסמך מיד.

דעו היכן לקצר והיכן לפרט

אם אתם מחפשים עבודה בהייטק את המעסיק לא ייעניין שניהלתם משמרת בבית קפה בתקופת השירות הצבאי שלו, וממש לא יעניין אותו מה ביצעתם בתפקיד הזה. מה שכן יכול לעניין אותו הוא תפקידים משמעותיים שביצעתם מאוחר יותר. לכן, בתפקידים משמעותיים אשר להם יש השפעה על היכולת שלכם לענות למשרה הנוכחית חשוב מאוד לפרט ולהדגיש כל דבר שיכול להעלות את מידת ההתאמה שלכם, למשל, אם אתם מחפשים עבודה כטכנאיי תקשורת נתונים ויש לכם ניסיון בתחום, ציינו באילו פרוטוקולי תקשורת התעסקתם (TCP/IP או UPD), על אילו רשתות (LAN/WAN), אם עבדתם בסביבת Windows או Linux והאם התפקיד שלכם היה טכני או ניהולי. בתפקידים פחות משמעותיים אין צורך לפרט יותר מידי ותיאור התפקיד הינו די והותר.

קורות חיים באנגלית? זה לא הכי נכון

רבים אשר מחפשים עבודה בהייטק בטוחים כי קורות חיים באנגלית גורמים להם להראות מקצועיים יותר, אך זה לא תמיד נכון. אם תיאור המשרה לא מופיע באנגלית, ואין שום דרישה לשלוח קו"ח באנגלית, היצמדו לשפה העברית. כך יהיה קל יותר לעבור על קורות החיים שלכם למגייסים או מזכירות שאינן דוברות אנגלית, לפני שהם מועברים למנהל כוח האדם. בנוסף, עבור עבודה בהייטק קורות החיים כוללים שמות רבים באנגלית שיקפצו לעין מיד במידה וקורות החיים כתובים בעברית, דבר שיעניק לכם יתרון במידה והמגייס רק מרפרף על קורות החיים שהוא מקבל.

מכתב מקדים

מכתב מקדים הוא למעשה סיכום קצר של קורות החיים והיכולות של המועמד. בשנים האחרונות הוא הפך לנפוץ ורבים משלבים אותו בקורות החיים שלהם, אך בתחום ההייטק הוא ללא ספק מיותר. מעסיקים בעולם ההייטק מחפשים את ה"תכלס", את הנתונים היבשים אודותיכם, ולכן בכלל לא ישקיעו מאמץ בקריאה של מכתב כזה.