מתי כדאי לכם לקרוא סקר שכר הייטק?


סקר שכר הייטק הוא סקר שמבוצע מידי שנה על ידי חברות השמה להייטק ובו בודקים נתוני שכר של עובדים רבים בהייטק, בכל המשרות האפשריות, וכך קובעים שכר ממוצע לכל משרה על פי הניסיון האישי של העובדים במשרות השונות. כך אתם יכולים למצוא בכל סקר שכר רשימה של משרות אפשריות בהייטק עם השכר הממוצע עבור כל משרה על פי שנות הניסיון של העובד.

המטרה של סקר שכר הייטק

היא לאפשר לעובדים בהייטק להיות מסוגלים להעריך את השכר המתאים להם עבור המשרה עליה הם מתמודדים, או אפילו על השכר הנכון עבורם כאשר הם כבר מועסקים במשרה מסוימת וחושבים לפנות להנהלה על מנת לקבל את השכר המתאים להם.
אז מתי כדאי לכם לקרוא סקר שכר הייטק? על כך תוכלו לקרוא במאמר הבא.

התעדכנות לפני מציאת עבודה חדשה

אחת מהשאלות שמחפשי עבודה רבים מתקשים להתמודד איתה היא שאלת ציפיות השכר. מועמדים רבים מתלבטים ולא יודעים מה התשובה הנכונה לשאלה הזו. מצד אחד, יכול להיות שיבקשו שכר נמוך יותר ממה שמגיע להם, שכר אשר יגרום לחברה להציע להם משכורת נמוכה יותר מזו שחשבו להציע להם, ומהצד השני, יכול להיות שיבקשו משכורת גבוהה מידי שתגרום לחברה לדחות את המועמדות שלהם.
לכן, התעדכנות בממצאים של סקר שכר הייטק במהלך חיפוש עבודה הינה חשובה מאוד. כך תוכלו לומר שבהתבסס על נתוני שכר עדכניים השכר המתאים לכם על פי שנות הניסיון שלכם הוא X , וכך תוכלו להראות מועמדים רציניים יותר מול החברה לה אתם מתראיינים, ותוכלו להתחיל משכר התחלתי מכובד על פי המגיע לכם.

התעדכנות לפני בקשת העלאת שכר

עוד מצב בו חשוב מאוד להתעדכן בנתונים של סקר שכר הייטק הוא לפני בקשה לקבלת העלאה בשכר. לאחר זמן מה בו אתם עובדים בעבודה מסויימת, ואתם מרגישים כי מגיעה לכם העלאה, תוכלו לדעת האם באמת מגיעה לכם העלאה כזו, ותוכלו לדעת מה השכר המתאים לכם בהתאם לכך ששנות הניסיון שלכם רבות יותר מאשר שנות הניסיון שהיו לכם בתחילה, כאשר קיבלתם את העבודה עם השכר אותו אתם מקבלים היום.