למה לחברות הייטק כדאי לבצע גיוס עם חברות השמה?


עם התפתחות האינטרנט בשנים האחרונות נראה כי עדיף לבצע גיוס עובדים בהייטק לבד בעזרת אתרי הדרושים השונים, אך זה לא ממש נכון. היום יותר ויותר חברות הייטק מבינות כי

הדרך הטובה והיעילה ביותר לגייס עובדים היא דווקא בעזרת חברות השמה מקצועיות

ולא בעזרת אתרי הדרושים.

מדוע? ואיך הפכו חברות ההשמה לכלי העזר העיקרי של חברות ההייטק בגיוס עובדים חדשים? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

תנו לאנשי המקצוע לבצע את העבודה עבורכם

כל מי שהתנסה אי פעם בגיוס עובדים יודע כי מדובר בתהליך שיכול להיות מורכב מאוד. קודם כל בפרסום של המשרה, דרך קבלת מאות קורות חיים וסינון שלהם, ראיונות טלפוניים ועוד. את כל התהליך הזה אתם יכולים לקצר אם רק תתנו לחברת השמה מקצועית לבצע עבורכם את העבודה. חברת השמה מקצועית תפרסם את המשרה במקומות הנכונים ותשתמש במאגרים שלה ו בערוצים שלה בכדי למצוא עבורכם את העובדים אשר עונים באופן מלא על הדרישות של המשרה. עם חברה כזו לא יקרה מצב בו אתם מקבלים קורות חיים שלא תואמים את הדרישות שלכם ורק מבזבזים לכם את הזמן, כל מועמד שיגיע אליכם הוא מועמד שעונה על כל הדרישות שלכם, ואתם עונים על הדרישות שלו, כך שסיכויי ההתאמה שלו למשרה גבוהים במיוחד.

חסכון משמעותי בכסף

גיוס עובדים, במיוחד בהייטק, יכול להיות תהליך יקר מאוד. חברות רבות מעמידות לטובת העניין אנשי כוח אדם רבים אשר מסננים את קורות החיים, מבצעים ראיונות טלפוניים, סינונים שונים ועוד. כל מערך כח האדם הזה פירושו כסף. חברת הייטק אשר עובדת עם חברות השמה מקצועיות יכולה לחסוך לעצמה את ההוצאה הכספית הגבוהה הזו בכך שתיתן לחברה לבצע עבורה את תהליך הגיוס.

חסכון משמעותי בזמן

בזכות המאגרים של חברות ההשמה, אנשי הצוות המקצועיים בחברות הללו והידע שלהם, הם יוכלו לקצר את משך זמן גיוס העובדים לחברה שלכם באופן משמעותי מאוד. עוד יתרון חשוב שאסור לכם להתעלם ממנו והופך את העבודה עם חברות השמה למשתלמת במיוחד.