איך לקרוא את הנתונים שמציגות טבלאות שכר הייטק בצורה נכונה?


לאחרונה ניתן למצוא

טבלאות שכר הייטק רבות המפורסמות באינטרנט

, ואם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם קוראים את טבלת השכר הנכונה, וכי אתם יכולים לסמוך על הנתונים שאתם קוראים מתוך הטבלה, קראו את המאמר הבא אשר יעניק לכם את כל המידע על כך.

מי המקור שמפרסם את הטבלה?

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כאשר אתם קוראים טבלאות שכר הייטק הוא לבדוק מי המקור שמפרסם את הטבלה. חשוב מאוד לוודא כי אתם קוראים טבלת שכר ממקור אמין, חברת השמה מקצועית אשר יודעת בדיוק את הנתונים ויכולה לספק לכם נתונים שאתם יכולים לסמוך עליהם. רק לאחר שווידאתם כי מדובר בטבלה מדויקת ונכונה אתם יכולים לעבור הלאה ולקרוא את הנתונים המוצגים בה.

ההשפעה של שנות הניסיון על השכר

אחד הנתונים הבולטים ביותר באותן טבלאות שכר הייטק הוא ההשפעה של שנות הניסיון על השכר של האדם. בכל תחום בהייטק, ובכלל, ככל שיש יותר שנות ניסיון, כך השכר עולה יותר ויותר. לכן עליכם לבדוק את השכר הנכון עבורכם לא רק מבחינת סוג המשרה והתפקיד, אלא גם מבחינת שנות הניסיון שיש לכם בתחום.

האזור ממנו נשאבו הנתונים

עוד דבר שחשוב קודם כל להבין הוא שיש פערי שכר בין אזורים שונים בארץ. למשל, באזור הצפון והדרום ברוב המקרים השכר המוצע יהיה נמוך יותר לעומת אזור תל אביב והמרכז. לכן, אם אתם מחפשים עבודה באזור הצפון עליכם לקרוא טבלאות שכר הייטק אשר הנתונים בהם נשאבו מבעלי שכר זהה באזור הצפון. אם אתם מחפשים עבודה בצפון וכאשר ישאלו אתכם על ציפיות שכר תציגו נתונים שמצאתם בטבלת שכר הנכונה לאזור המרכז, לא בטוח שתתקבלו לעבודה ורוב הסיכויים הם שתצאו מאוכזבים כי לא הוצע לכם השכר לו ציפיתם.

כך תדעו כיצד לקרוא טבלאות שכר הייטק בצורה נכונה וכיצד להגיע מוכנים יותר לראיון העבודה הבא שלכם, ותוכלו לענות על השאלה שרבים מסתבכים איתה, שאלת ציפיות השכר, בצורה הרבה יותר טובה ונכונה.